carucate اروپا سینما سینمای سینمایی

carucate: اروپا سینما سینمای سینمایی کارگردان کارگردانی تهیه کننده فیلمبرداری کارگردان ایران

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری راه همایون، بی‌راه نیست/ نسل من گذشته است دیگر ، محمدرضا شجریان

محمدرضا شجریان در ویدئویی دو دقیقه‌ای که در اینترنت در حال دست به‌دست شدن است می‌گوید راه همایون، علی‌رغم آن که ممکن است کسانی که طرفدار سنت هستند اعتراضی داشته

راه همایون، بی‌راه نیست/ نسل من گذشته است دیگر ، محمدرضا شجریان

محمدرضا شجریان: راه همایون، بی راه نیست/ نسل من گذشته است دیگر

عبارات مهم : شجریان

محمدرضا شجریان در ویدئویی دو دقیقه ای که در اینترنت در حال دست به دست شدن است می گوید راه همایون، علی رغم آن که ممکن است کسانی که طرفدار سنت هستند اعتراضی داشته باشند، بی راه نیست و تقریبا راهش را درست می رود.

به گزارش خبرآنلاین، محمدرضا شجریان در ویدئویی کمتر دیده شده است که وقت دقیق آن مشخص نیست ولی هر چه است مربوط به پیش از شروع دوره درمان جهت بیماری فعلی اش است (قبل از نوروز 1395)، در مورد اوضاع موسیقی و کار همایون شجریان می گوید: «یعنی الان سطح جامعه ما از نظر موسیقی و هنر آن قدر آمده پایین که وحشتناک است ولی آن نوع موسیقی که الان همایون و این ها می خوانند، آن حق ارزش هست. موسیقی ای است که از همین سنت گرفته شده است و شکلی تازه جهت خود پیدا کرده و این حق جوان هاست که آن راه را بروند.»

راه همایون، بی‌راه نیست/ نسل من گذشته است دیگر ، محمدرضا شجریان

او در این ویدئو دو دقیقه ای که در اینترنت در حال دست به دست شدن است ادامه می دهد: «یعنی کسانی که آن نوع موسیقی را کار می کنند که همایون هم یکی از آن هاست و جزو عالی ترین هایشان هست، این ها حق ارزش هست. یعنی وقت خودشان و نسل خودشان این نوع موسیقی را دوست دارند. نسل من گذشته است دیگر. من جهت دو نسل قبل بودم، نه یک نسل، دو نسل قبل. حالا تا یک نسل قبل هم مرا پذیرفتند ولی جوان امروزی دیگر، زیاد می خواهد سراغ چیزی تازه برود و حرکت هایی نو که به عقیده من همایون، علی رغم آن که ممکن است کسانی که طرفدار سنت هستند اعتراضی داشته باشند، بی راه نیست و تقریبا راهش را درست می رود.»

شجریان در آخر می گوید: «ولی آدم در هر راهی که می رود و درست هم می رود، باز باید خیلی مواظب باشد که انحرافاتی برایش پیش نیاید. مسیر درست را برود و براساس فرهنگ جامعه حرکت کند و دیگر خیلی نرود سراغ مدرنیته و آن را بگذارد جهت نسل بعد. ولی نسل به نسل، هر نسل سنت نسل قبلی اش را می شکند، نه این که بشکند، از آن سنت بیرون می آید و یک سنت دیگر جهت خودش درست می کند. بعد نسل بعدی آن سنت را یاد می گیرد و یک سنت و عادت دیگر جهت خودش درست می کند و همین طور نسل ها جابه جا می شوند.»

محمدرضا شجریان در ویدئویی دو دقیقه‌ای که در اینترنت در حال دست به‌دست شدن است می‌گوید راه همایون، علی‌رغم آن که ممکن است کسانی که طرفدار سنت هستند اعتراضی داشته

همایون شجریان خواننده آواز اصیل ایرانی این روزها همراه با سهراب پورناظری، نوازنده تنبور، در کنسرت- نمایشی به نام «پروژه سی» در کاخ نیاورانِ پایتخت کشور عزیزمان ایران روی صحنه هست.

واژه های کلیدی: شجریان | موسیقی | همایون شجریان | محمدرضا شجریان | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs