carucate اروپا سینما سینمای سینمایی

carucate: اروپا سینما سینمای سینمایی کارگردان کارگردانی تهیه کننده فیلمبرداری کارگردان ایران

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری تعداد مخاطبین سینمای ایران، ۲۵ میلیون نفر در سال

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به زیاد کردن ۳ برابری مخاطبان سینمای کشور عزیزمان ایران معادل ۲۵ میلیون نفر در سال گفت: فروش سینماها از ۳۰ میلیارد تومان تا س

تعداد مخاطبین سینمای ایران، ۲۵ میلیون نفر در سال

تعداد مخاطبین سینمای ایران، ۲۵ میلیون نفر در سال

عبارات مهم : تئاتر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به زیاد کردن ۳ برابری مخاطبان سینمای کشور عزیزمان ایران معادل ۲۵ میلیون نفر در سال گفت: فروش سینماها از ۳۰ میلیارد تومان تا سال ۹۳ به ۱۷۰ میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش صدا و سیما، سید عباس صالحی در استودیو گفتگوی خاص خبری شبکه دوم سیما با بیان اینکه هویت ملی و مذهبی ما متاثر از انقلاب اسلامی هست، گفت: طبق پیمایش انجام شده است مبنی بر اینکه « تا چه اندازه به ایرانی بودن خود افتخار می کنید» ۲۸/۵ درصد گزینه زیاد را گزینش کرده و ۵۸/۴ درصد خیلی زیاد را برگزیده اند و این به معنای تاثیر و تقویت انقلاب اسلامی در ۴۰ سال گذشته است.

او ادامه داد: در پیمایش دیگر ۳۵/۳ درصد به شرکت در جنگ (اگر جنگی روی دهد) گزینه زیاد را گزینش کرده اند و ۱۹/۶ درصد گزینه خیلی زیاد را ثبت نموده اند. و این روحیه همان چیزی است که انقلاب اسلامی جهت آن شکل گرفته است.

صالحی در خصوص بهار سینمای کشور و ایام جشنواره سینمای فجر گفت: سینمای کشور عزیزمان ایران در سال های اخیر دستخوش اتقاقاتی بوده که قابل مشاهده هستند؛ از سوی دیگر سالن های سینما درکشور زیاد کردن یافته و این امر باعث دسترسی بهتر و زیاد علاقه مندان شده است است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان گفت: در سال گذشته تعداد سینماهای کشور از ۳۰۰ به ۴۰۰ رسیده و به نظر می رسد که در اوایل سال آینده این رقم به ۵۰۰ برسد؛ از سوی دیگر فروش سینماها از ۳۰ میلیارد تومان تا سال ۹۳ در سال قبل به ۱۷۰ میلیارد تومان رسید.

او تعداد مخاطبین سینما را دستخوش زیاد کردن ۳ برابری معادل رقم ۲۵ میلیون نفر در سال بیان کرد و افزود: با این ارقام هنوز با سینمای دنیا فاصله زیادی داریم.

صالحی ادامه داد: با تولید حدود ۷۰ تا ۱۰۰ فیلم در سال جایگاه خوبی در عرصه فیلمسازی درمنطقه داریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور گفت: تعادل میان نقد و امید، باعث پیشرفت سینماست.

صالحی افزود: اگر سینمای ما بتواند مانند ادبیات کهن ما شود می توان به دوام آن امیدوار بود.

او ادامه داد: در ادبیات کهن کشور عزیزمان ایران تکفر وجود داشت و بدهید گونه نظامی، فردوسی،​ سعدی و مولانا ماندگار شدند چون سطحی نبودند آینده درخشان سینمای کشور در گرو تلفیق تفکر و تخیل و شاعرانگی ادبیات با سینماست.

صالحی گفت: حتما سینما باید از ابتذال فاصله بگیرد چون ابتذال سینما را فاسد و نابود می کند به عنوان نمونه دهه فیلم فارسی ها جهت هیچ کس خوب و مطلوب نبود و هیچ کس از آن دوره حس رضایت ندارد.

او تصریح کرد: اگر سینما مسیر گیشه بی اندیشه را گزینش کند، گیشه را هم نابود خواهد کرد و متاسفانه در سیمای کشور،​گیشه بی اندیشه کم نداریم.

تعداد مخاطبین سینمای ایران، ۲۵ میلیون نفر در سال

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور افزود: از سوی دیگر دستور العمل پخش فیلم ها هم باید اصلاح شود لیکن هنوز زمانبندی بعضی فیلم ها در پرده ای از ابهام قرار دارد.

صالحی تئاتر را هنر نقاد بیان کرد و گفت: هنر نقاد نباید هنجار شکن باشد و میان این دو فاصله هاست و تئاتر کشور ما در حوزه نقادی گام های خوبی برداشته است.

او افزود: گاهی دیده می شود بعضی تئاتر ها هنجار گریز هستند و متاسفانه این نوع تئاتر ها زیاد رسانه ای می شوند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد بودجه بخش فرهنگی کشور گفت: گاهی در حق بعضی حوزه ها همچون سینما و تئاتر اجحاف می شود اصلا خوب نیست که فقط در ۷۰ شهر کشور سینما داریم، اینکه در بعضی از شهرها اصلا کتابخانه نداریم خبر بسیار ناگواری است اینکه در پایتخت کشور عزیزمان ایران هنوز زیر ساخت های تئاتر مربوط به قبل از انقلاب باشد جهت انقلاب اسلامی خوب نیست.

صالحی تصریح کرد: جهت همراه سازی فضاهای اجتماعی کشور با واژه امید، باید زیر ساخت های فرهنگی کشور را تقویت کنیم لیکن در بررسی درگیری های اخیر دریافتیم شهرهایی که بسترهای فرهنگی و اماکن فرهنگی ورزشی دارند زیاد درگیر حواشی درگیری ها شدند.

او ناشران کشور را خدوم ترین و شریف ترین افراد حوزه فرهنگ کشور معرفی کرد و افزود: با وجود همه پرسشها اقتصادی حوزه نشر کشور، ناشران پای کار ایستاده اند حقیقت اینجاست که حال اقتصاد حوزه نشر خوب نیست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور در مورد عنوان حج و قوانین و مقررات سال آینده آن گفت: در مذاکرات صورت گرفته با عربستان، کف تعهدات سال قبل لحاظ و مضاف بر آن تعهدات دیگری هم دیده شده است هست، امیدواریم طرف عربستانی به تعهدات خود پایبند باشد و ما در سال آینده حجی با عزت و کرامت داشته باشیم.

صالحی تصریح کرد: فرهنگ هر کشور دو بخش معنوی و مادی دارد نباید فرهنگ را حوزه ای هزینه ساز دید لیکن درآمد زایی هم از مشخصه های فرهنگ بشمار می رود در کشورما صنایع خلاق فرهنگی جایگاه وسیعی دارد مثل حوزه مد، تبلیغات، کتاب و مجلات و … و می توان گفت، سهم این صنایع فرهنگی درآمریکا حدود ۱۲۰ میلیون دلار است که ۲۸ درصد GDP این کشور را مشمول بر می شود و ۱۶ درصد شاغلین این کشور در حوزه فرهنگی اند، در اروپا هم ۷۰۹ میلیون دلار و حدود ۳۷ درصد GDP مربوط به صنایع فرهنگی است و هفت میلیون و هفتصد هزار نفر شاغل این بخش هستند با این تفاسیر ما باید بپذیریم که صنعت دیگر مکانیکی و در ابعاد عظیم نیست، صنعت یعنی همین دستاوردهای فرهنگی که گاهی در فضاهای مجازی و اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … نمایان شدن می یابد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در حال حاضر ما در برابر یک هجمه فرهنگی بیگانگان قرار داریم و اگر بخواهیم هویت خودمان را حفظ کنیم باید از صنایع خلاق فرهنگی داخلی بهره مند شویم.

واژه های کلیدی: تئاتر | سینما | فرهنگ | اسلامی | میلیون | انقلاب | سینمای | عباس صالحی | سینماهای کشور

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs