carucate اروپا سینما سینمای سینمایی

carucate: اروپا سینما سینمای سینمایی کارگردان کارگردانی تهیه کننده فیلمبرداری کارگردان ایران

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی دغدغه‌ای تازه به نام خروج ذخایر طلا !

فعالان و دست‌اندرکاران صنعت طلا و جواهر از خروج طلا از کشور عزیزمان ایران در ابعاد گسترده خبر می‌دهند و ضمن اظهار نگرانی از این اتفاق، معتقدند که باید تدبیری جه

دغدغه‌ای تازه به نام خروج ذخایر طلا !

دغدغه ای تازه به نام خروج ذخایر طلا !

عبارات مهم : انجمن

فعالان و دست اندرکاران صنعت طلا و جواهر از خروج طلا از کشور عزیزمان ایران در ابعاد گسترده خبر می دهند و ضمن اظهار نگرانی از این اتفاق، معتقدند که باید تدبیری جهت این اوضاع که بعد از نوسانات بازار ارز ایجاد شده، اندیشید.

به گزارش ایسنا، یکی از عواملی که در مورد نوسانات بازار ارز و به هم ریختگی قیمت ها از سوی بعضی از فعالان اقتصادی عنوان می شد عنوان خروج ارز از کشور در ابعاد گسترده بود که باعث ایجاد شرایط نابسامان در بازار ارز شد که نهایتا دولت دلار را تک نرخی و ۴۲۰۰ تومان اعلام کرد. بعد از این شرایط به گفته دست اندرکاران بازار طلا، این بازار دستخوش نوسانات و حباب قیمتی شده است و خریدار و فروشنده چندانی ندارد ولی مهم تر آن خروج طلا از کشور است که آنها را دلواپس کرده است.

در این زمینه حسین پنداروند – دبیر انجمن طلا و جواهر – در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: عنوان تک نرخی شدن ارز، امری واجب و مهم بود و هیچ ایرادی نمی توان به آن گرفت چون تک نرخی شدن ارز باعث ثبات در بازار و اصلاح صادرات می شود بعد در نتیجه این کار باید انجام می شد. البته دولت زمانی تک نرخی شدن ارز را اعلام کرد که بازار ملتهب بود و اگر در شرایط عادی بازار تک نرخی شدن اتفاق می افتاد نتیجه های متفاوت بود.

دغدغه‌ای تازه به نام خروج ذخایر طلا !

دبیر انجمن طلا و جواهر گفت: بعد از تک نرخی شدن ارز یک بازار موازی شکل گرفته که از آن غافل مانده ایم. یعنی بازاری که دلالان در آن حضور دارند و این بازار رها شده است است و توصیه قابل تامل این است که اکنون طلا جایگزین ارز شده است است و هرعددی که قرار بوده ارز از کشور خارج شود امروز طلا خارج می شود که این ضربه بزرگی است.

از بازار طل غافل ماندند

فعالان و دست‌اندرکاران صنعت طلا و جواهر از خروج طلا از کشور عزیزمان ایران در ابعاد گسترده خبر می‌دهند و ضمن اظهار نگرانی از این اتفاق، معتقدند که باید تدبیری جه

پنداروند به رکود در بازار طلا اشاره و تصریح کرد: تولید طلا کلا راکد شده است و بازار ثبات ندارد. بخشی از قیمت ها هم حباب است لذا در بازار عملا خریداری وجود ندارد و بازار تعطیل شده است هست؛ هرچند که کرکره ها پایین نیست ولی معامله ای انجام نمی شود؛ یعنی نه مشتری راغب است که خریدی انجام دهد و نه فروشنده تمایلی دارد که فروشی داشته باشد.

وی اعتقاد است که اگر بازار ارز کنترل می شود در کنار آن قیمت ها هم باید کنترل شود چون آرامش قیمت مهم هست. دولت می تواند صرافی ها را رصد کند و نیروی انتظامی با دلالان برخورد کنند ولی از بازار طلا غافل است که هر چه سریعتر تدبیری اندیشده شود. عنوان ذخایر طلا خیلی مهم هست. در شرایط فعلی هر عددی که ارز متقاضی دارد برابر آن طلا خارج می شود. اگر مسئوولان از این موضوغ بی خبرند باید اطلاع پیدا کنند.

دبیر انجمن طلا و جواهر اضافه کرد: البته خارج شدن طلا قبلا هم اتفاق می افتاده هست. اگر طلا در داخل گران تر از خارج باشد این روند معکوس می شود و طلا وارد می شود ولی امروز خروج طلا در حال اتفاق افتادن هست.

دغدغه‌ای تازه به نام خروج ذخایر طلا !

جلوی خروج طلا را بگیرید تا ثبات به بازار برگردد

همچنین ابراهیم محمد ولی – مدیر اتحادیه طلا و جواهر پایتخت کشور عزیزمان ایران – در این باره به ایسنا گفت: احتمال دارد که در نوسانات فعلی بازار، خارج شدن طلا اتفاق بیفتد، یعنی در شرایطی که قیمت ها سردرگم است و پرسشها در داد و ستد وجود دارد چنین اتفاقاتی مرسوم است.

فعالان و دست‌اندرکاران صنعت طلا و جواهر از خروج طلا از کشور عزیزمان ایران در ابعاد گسترده خبر می‌دهند و ضمن اظهار نگرانی از این اتفاق، معتقدند که باید تدبیری جه

به گفته وی، شاید کسانی که طلا از کشور خارج می کنند اصلا از صنف طلا و جواهر نباشند، چون طلای آب شده است خارج می شود و ممکن است کسی پولی داشته باشد و با استفاده از ارتباطاتی که دارد بتواند طلا را خارج کند. اگر این اتفاقات بیفتد جای تاسف است و باید جلوی این کار گرفته شود تا ثبات به بازار برگردد.

محمد ولی افزود: در سال های گذشته خروج طلا به این شکل وجود نداشته هست، البته بعضی مواقع مشاهده می شد که مصنوعات ساخته شده است به صورت غیر قانونی وارد می شد ولی اینکه طلا با این روش و حجم فعلی خارج شود به ندرت اتفاق می افتاده است.

دغدغه‌ای تازه به نام خروج ذخایر طلا !

به گفته مدیر اتحادیه طلا و جواهر تهران، اطلاع و آمار دقیقی از حجم طلایی که از کشور خارج می شود وجود ندارد ولی ظاهر قضیه نشان می دهد که نوسانات و پرسشها فعلی در بازار باعث چنین اتفاقاتی شده است است.

واژه های کلیدی: انجمن | بازار | جواهر | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs